Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

⛔ Potrzebujesz wsparcia? Oceny CV? A może Code Review? ✅ Dołącz do naszej społeczności na Discordzie!

Podcast o branży IT dla programistów

Podcast Pierwsze kroki w IT to rozmowy o branży IT, których odbiorcą jest osoba rozpoczynająca przygodę z programowaniem lub pracę na stanowisku programisty. Każdy odcinek to osobny temat, w którym zaproszony gość odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania w wybranym zagadnieniu. Nowy odcinek pojawia się co dwa tygodnie.

Cyberbezpieczeństwo - czym jest i od czego zacząć?

Wojciech Ciemski, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa opowiada czym on jest i od czego zacząć przygodą w tym obszarze IT. Rozmawiamy m.in. o zagrożeniach, odpowiedzialności oraz pieniądzach jakie można zarobić.

Wprowadzenie do sieci komputerowych

Marcel Guzenda, Konsultant IT, Twórca Internetowy oraz Przedsiębiorca opowiada o tym jak działają sieci komputerowe. Rozmawiamy m.in. o teoretycznych aspektach, jak również praktycznych. Poruszymy tematy związane z urządzeniami, protokołami oraz softwarem.

Kredyt dla programisty

Bartosz Nowak, niezależny ekspert finansowy, opowiada o całym procesie uzyskania kredytu przez programistę, rozliczającego podatki w różnej formie. W czasie rozmowy przebrniemy przez aspekty podatkowe, dokumentację oraz najczęstsze pułapki.

Jak AI wpłynie na zawód programisty?

Jakub Król, programista i autor kursu o AI, opowiada o tym jak sztuczna inteligencja zmienia pracę programisty. Rozmawiamy m.in. o tym czy AI to tylko narzędzie, a może jednak realna konkurencja.

Jak znaleźć swoje miejsce w IT?

Piotr Dul, doświadczony programista, właściciel kilku spółek opowie o swojej przygodzie z branżą IT. Rozmawiamy o tym jak wybrać miejsce dla siebie w IT i jak może wyglądać branża za parę lat.

Jak zawód programisty zmieniał się przez 15 lat?

Patryk Jar, Tech Lead, opowiada o zmianach jakie zaszły w ostatnich 15 latach w pracy programisty. Rozmawiamy m.in. o tym jak wyglądała praca i wymagania na stanowisko programisty, co się zmieniło na lepsze (i gorsze) i jakie przed nami perspektywy.

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.