Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

🏆 Lubisz podcast Pierwsze kroki w IT? Oddaj swój głos w rankingu: TOP 10 polskich podcastów o IT! 🏆

Blog o programowaniu w JavaScript i przebranżowieniu

Jeśli szukasz wartościowych treści na temat nauki programowania – w szczególności przy wykorzystaniu języka programowania JavaScript po stronie przeglądarki (front end) – lub zastanawiasz się nad przebranżowieniem do IT, to jesteś w odpowiednim miejscu!

Przynajmniej raz na tydzień pojawia się tutaj nowa treść, która pozwoli Ci zwiększyć swoją wiedzę, a tym samym przybliżyć Cię do upragnionego celu, jakim jest znalezienie pierwszej lub lepszej pracy w IT.

Porady

Metoda sort() w JavaScript – omówienie i przykłady użycia

Metoda sort() ma tak szerokie zastosowanie, że zasługuje na osobny artykuł. Oto on. Dowiedz się, dlaczego domyślne sortowanie miesza liczby w „niepojęty” sposób oraz czemu litera „Ć” łamie zasady alfabetu i ustawia się za „Z”. Jak temu zaradzić? Zapraszam do omówienia działania metody sort() i przykładów kodu w JS.

Porady

Jak uzależnić wykonanie kodu asynchronicznego od statusu odpowiedzi z serwera

Pierwsze próby z API i kodem asynchronicznym za Tobą? Wiesz już, jak odebrać dane i przechwycić błąd? W takim razie czas na uzależnienie naszych akcji od statusu odpowiedzi (np. 200 czy 404), czyli informacji przychodzących z serwera. Zobacz, dlaczego może to być problematyczne i jak sobie z tym poradzić.

Porady

Narzędzia no-code i low-code – na czym to polega?

Narzędzia no-code i low-code umożliwiają tworzenie aplikacji bez dobrej znajomości programowania i stają się coraz popularniejsze. Z tego artykułu dowiesz się, czy rozwiązania te mogą zastąpić pisanie aplikacji od podstaw (full code), jakie są ich ograniczenia i dlaczego junior developer powinien się nimi zainteresować.

Porady

Metody tablicowe JavaScript – powtórka przed Reactem

Framework czy biblioteka JS jak React to kolejny krok podczas nauki programowania. Warto zrobić go, mając usystematyzowane podstawy. Zobacz, jakich metod JavaScript często używa się podczas pracy z Reactem (choć nie tylko) i jak pomagają one w operowaniu na danych. W artykule znajdziesz wyjaśnienie działania pięciu popularnych metod tablicowych oraz przykłady ich zastosowania.

Mentor odpowiada

Jak przyspieszyć naukę programowania?

Czujesz, że stoisz w miejscu? A może masz niewiele czasu na przebranżowienie do IT i chcesz to zrobić jak najefektywniej? To wideo pomoże Ci namierzyć „słabe punkty” w Twoim sposobie nauki programowania. Dowiesz się, jak sobie z nimi radzić we własnym zakresie oraz z użyciem płatnych i bezpłatnych metod.

Porady

Umiejętności miękkie programisty

Umiejętności miękkie rozwijamy przez doświadczenie, ale czy wiesz, że można pracować nad nimi świadomie? Dzięki lekturze tego artykułu poznasz kilka umiejętności miękkich istotnych w pracy programisty, dowiesz się, jak szukać swoich mocnych stron i w jaki sposób na co dzień je rozwijać.

Jak zostać programistą? Skuteczny przewodnik

TERAZ DOSTĘPNY BEZPŁATNIE!

Cena w sklepie to 39 zł, a Ty możesz otrzymać ten e-book bezpłatnie za zapis na newsletter. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.