Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

🔥 Zgarnij PŁATNY STAŻ w 3 edycji kursu programowania front end (zapisy do 22.01) 🔥

Blog o programowaniu w JavaScript i przebranżowieniu

Jeśli szukasz wartościowych treści na temat nauki programowania – w szczególności przy wykorzystaniu języka programowania JavaScript po stronie przeglądarki (front end) – lub zastanawiasz się nad przebranżowieniem do IT, to jesteś w odpowiednim miejscu!

Przynajmniej raz na tydzień pojawia się tutaj nowa treść, która pozwoli Ci zwiększyć swoją wiedzę, a tym samym przybliżyć Cię do upragnionego celu, jakim jest znalezienie pierwszej lub lepszej pracy w IT.

Porady

Jak zhakować mózg, by mieć motywację do nauki

Bez motywacji nie ma sukcesu w przebranżowieniu do IT, ale uwaga: nie znajdziesz tu porad z rodzaju „wyznacz sobie racjonalne cele”. Poznasz układ dopaminergiczny – mechanizm, który reguluje motywację. Artykuł przybliża działanie tego układu oraz czynniki, jakie mają na niego wpływ – to niczym hackowanie mózgu!

Porady

Jak zdobyć dobrego klienta w IT

Dobry klient to taki, który docenia Twoją pracę i jest gotowy zapłacić za nią odpowiednią kwotę. Czy wiesz, że „zwykłego klienta” możesz zmienić w „dobrego klienta” przez zmianę swojego podejścia? Oto pięć porad (i jedna książka), które stanowią punkt wyjścia do udanych współprac.

Porady

Dlaczego nie możesz znaleźć pracy w IT

W przygotowaniu do rekrutacji w IT nie ma jednej najważniejszej rzeczy, która zapewni Ci sukces. To zbiór mniejszych kroków. Każdy z nich jest ważny i każdy może spowodować, że odpadniesz już w pierwszym etapie. Wysyłasz mnóstwo CV, a odzew jest znikomy? Na pewno więc jest coś, co możesz poprawić.

Porady

Co to jest hackathon i dlaczego warto wziąć w nim udział

Hackathony w jednym miejscu gromadzą miłośników branży IT. To o wiele więcej niż zmagania programistyczne. Z tego artykułu dowiesz się, czym są hackathony, kto może brać w nich udział i jakie korzyści dają (a jest ich niemało!). Otrzymasz też listę rzeczy, które na hackathon warto ze sobą zabrać.

Porady

Programowanie aplikacji mobilnych – czy jest dla Ciebie

Programować można aplikacje mobilne (np. na Androida, iOS-a), webowe czy desktopowe. Wśród nich tworzenie aplikacji mobilnych wyróżnia się pod kilkoma względami. Jeśli jesteś początkującym programistą, być może zastanawiasz się, czy warto zacząć od mobile’u. W tym artykule znajdziesz kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Porady

Upload plików przez użytkownika – jak zabezpieczyć aplikację

Jako front end developer też możesz przyczynić się do tworzenia bezpiecznych aplikacji internetowych. Walidacja danych wprowadzanych przez użytkownika obejmuje nie tylko dane z formularzy, ale też wgrywane pliki. W tym artykule znajdziesz kilka kroków, które pomogą Ci zabezpieczyć aplikację przed potencjalnymi zagrożeniami.

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.