Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

🏆 Lubisz podcast Pierwsze kroki w IT? Oddaj swój głos w rankingu: TOP 10 polskich podcastów o IT! 🏆

Mój zespół

Zespół pomaga mi lepiej zadbać o Twoje potrzeby. Dzięki delegowaniu zadań uwalniam czas, który mogę poświęcić na przykład na szybsze danie Ci feedbacku w code review. Taki zespół to również dodatkowa pomoc dla Ciebie: konsultacje z mentorem poza moimi godzinami pracy, szybkie odpowiedzi na Slacku czy wsparcie w przygotowaniu do rekrutacji.

mateusz bogolubow z logo devmentor

Mateusz i Ania przeszli u mnie cały proces mentoringowy – wiedzą więc, z czym mierzysz się jako mentee. Biorą aktywny udział w dyskusjach na Slacku, dzięki czemu możesz liczyć na uzyskanie szybkiej odpowiedzi. Pomagają mi również stale ulepszać materiały do nauki i współtworzą blog DevMentora. Zobacz, jak mogą Ci pomóc! ➡

Mateusz Sowa – programista i mentor

mentor Mateusz Sowa

Kiedyś chmury obserwowałem z góry, teraz często korzystam z nich by obsłużyć dane w aplikacji. Moja historia to przykład na to, że sky is the limit. Gdy pandemia z dnia na dzień odebrała mi marzenie o wykonaniu pierwszego lotu z pasażerami, zakasałem rękawy i już następnego dnia… zacząłem proces przebranżowienia się do IT.

Dzisiaj pracuję jako front-end developer. Uwielbiam doskonalić rzemiosło programistyczne i dzielić się zdobytą wiedzą. Rano napędza mnie kofeina, a wieczorami pisk opon i zapach benzyny na torze.

To jak, lecimy z kodem?

W czym mogę Ci pomóc

Możesz umówić się ze mną na konsultacje. Podczas nich wyjaśnię Ci sprawiającą problemy teorię i w najprostszy sposób wytłumaczę, jak rozwiązać problemy w kodzie. Ponadto zasugeruję dobre praktyki – dzięki nim będziesz tworzyć lepsze programy oraz zdobędziesz sympatię kolegów i koleżanek po fachu, którzy (być może za parę miesięcy) będą przeglądać Twój kod w pracy.

Warto o mnie wiedzieć

Aktualnie pracuję jako Senior Software Dev w ING Polska (poprzednio byłem front-end developerem oraz team leader projektu YIS w firmie FSS). Na co dzień korzystam z JavaScriptu i biblioteki React. Uwielbiam ten ekosystem oraz wszystko, co związane z CSS-em.

Anna Buller – wirtualna asystentka, redaktorka

wirtualna asystentka i redaktorka Anna Buller

Zwykle ich nie widać, lecz dają się odczuć – to właśnie działania wirtualnej asystentki i redaktorki, które „robią różnicę”. Odpowiadam za to, by wszystkie materiały, z którymi się stykasz, były łatwo przyswajalne – na przykład czuwam nad budową zdań i wycinam „yyy” z odcinków podcastu.

W czym mogę Ci pomóc

CV, list motywacyjny, profil na LinkedInie, opis na GitHubie – chętnie rzucę na nie okiem i podpowiem, co można dodać, zmienić czy poprawić.

Programowanie nie jest mi obce (w końcu mentoring u Mateusza zobowiązuje), niejednokrotnie więc otrzymasz ode mnie odpowiedź na Slacku zanim dotrze do niej mentor.

Może przyda Ci się jeszcze ta informacja

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką. A teraz? Wirtualną asystentką, korektorką i redaktorką, copywriterką oraz (niecodziennie praktykującą) programistką.

Prywatnie jestem pisarką powieści przed debiutem (mam nadzieję za jakiś czas będę mogła edytować ten wpis). Uważam również, że w życiu nie ma limitu na decyzje i zmiany.

Mentoring to efektywna nauka pod okiem doświadczonej osoby, która:

  • przekazuje Ci swoją wiedzę i nadzoruje Twoje postępy w zdobywaniu umiejętności,
  • uczy Cię dobrych praktyk i wyłapuje złe nawyki,
  • wspiera Twój rozwój i zwiększa zaangażowanie w naukę.