Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!
🏆 Lubisz podcast Pierwsze kroki w IT? Oddaj swój głos w rankingu: TOP 10 polskich podcastów o IT! 🏆
Autor przybliża nam różne sposoby nauki, które sprawdzają się lepiej niż tradycyjny (szkolny) sposób. Prostym tego przykładem są częstsze, ale krótsze, powtórki. Dają one lepsze efekty niż nauka całej partii materiału naraz. Podobnie bardziej skuteczne od nauki jednego dużego działu jest przeplatanie tematów z różnych działów.
Autor nie skupia się jedynie na sposobach nauki. Omawia również inne jej aspekty, np. środowiskowe czy psychologiczne, o których na co dzień nie pamiętamy, a które mogą mieć znaczący wpływ na umiejętność przyswajania wiedzy.
Książka nie prezentuje konkretnej metodologii nauki. Zamiast tego przedstawia wiele przydatnych technik. Będziesz mógł poznać m. in. technikę Feynmana, fizyka teoretyka, który w 1999 roku został uznany za jednego z dziesięciu najwybitniejszych fizyków wszech czasów.
Osobiście część zaproponowanych rozwiązań wykorzystuję podczas mentoringu programowania i przyznaję, że świetne się sprawdzają.
„Błyskawiczne przyswajanie umiejętności” to książka dobra dla osób, które nie znalazły jeszcze swojego ulubionego (i skutecznego) sposobu nauki. Dlatego jeśli planujesz zacząć programować i chcesz uniknąć podstawowych błędów, takich jak:
to koniecznie sięgnij po tę pozycję.
Udostępnij ten artykuł: