Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

🔥 Kurs programowania obiektowego (OOP) w JSjuż dostępny w całości! 🔥

Podcast o branży IT dla programistów

Podcast Pierwsze kroki w IT to rozmowy o branży IT, których odbiorcą jest osoba rozpoczynająca przygodę z programowaniem lub pracę na stanowisku programisty. Każdy odcinek to osobny temat, w którym zaproszony gość odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania w wybranym zagadnieniu. Nowy odcinek pojawia się co dwa tygodnie.

Kim jest project manager w zespole IT

Paulina Kuc, Agile IT Project Managerka, Scrum Master i Agile Coach, opowiada o tym, kim jest PM, jaką ma rolę w zespole IT i jak się takim project managerem zostaje. Rozmawiamy m.in. o zadaniach PM-a na różnych etapach rozwoju projektu, jego kontakcie z developerami oraz wyzwaniach czekających na tym stanowisku.

Wywiad z programistą: przebranżowienie i sprawdzone wskazówki – część 2

Mateusz Jarzębowski-Bownik, Junior Node.js Developer, opowiada o swoim przebranżowieniu na programistę i dzieli się wskazówkami, jak skutecznie przejść ten proces. Jest to druga i zarazem ostatnia część nagrania. Rozmawiamy m.in. o sposobach nauki programowania, budowaniu portfolio i przygotowaniu do poszukiwania pracy w IT.

Wywiad z programistą: przebranżowienie i sprawdzone wskazówki – część 1

Mateusz Jarzębowski-Bownik, Junior Node.js Developer, opowiada o swoim przebranżowieniu na programistę i dzieli się wskazówkami, jak skutecznie przejść ten proces. Jest to pierwsza część nagrania. Rozmawiamy m.in. o hackowaniu mózgu, błędach podczas nauki czy poszukiwania pracy w IT i o tym, co wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do przebranżowienia.

Jak współpracować z klientem jako freelancer w IT

Jan Nietrzebka, założyciel i dyrektor kreatywny marki Abstrawagancja, projektant logo oraz twórca brandingów, wprowadza nas w tajniki pracy z klientem jako freelancer. Rozmawiamy m.in. o tym, jakie są dobre praktyki współpracy z klientem na każdym etapie zlecenia, jaką rolę w udanej pracy freelancera pełni autorytet oraz jak tworzyć ofertę i wyceniać swoją pracę.

Prawo a praca programisty freelancera

Mikołaj Kopczyński, radca prawny, opowiada o prawnych aspektach pracy programisty freelancera. Rozmawiamy m.in. o tym, co powinna zawierać umowa z klientem, czym są autorskie prawa majątkowe i jak rozliczać się z usług. Poruszamy też temat zabezpieczenia się przed nieuczciwymi klientami oraz windykacji należności.

Zmiana branży na UX/UI – relacja z pola bitwy

Daria Cyrulik, Junior UX/UI Designer, opowiada o swoim przebranżowieniu – o decyzjach, obawach, drodze i trudnościach. Czasem zobaczenie, że inni mierzą się z tym samym, co my, dodaje motywacji. Rozmawiamy o impulsie do zmiany branży, przygotowaniach do procesu nauki oraz o tym, czy taki wysiłek się opłaca. Daria ma też parę wskazówek dla osób przebranżawiających się.

Jak zostać programistą? Skuteczny przewodnik

TERAZ DOSTĘPNY BEZPŁATNIE!

Cena w sklepie to 39 zł, a Ty możesz otrzymać ten e-book bezpłatnie za zapis na newsletter. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.