Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

🔴 OSTATNI DZIEŃ SPRZEDAŻY (do 23.01) 10-miesięczny kurs front endu 🔴

Podcast o branży IT dla programistów

Podcast "Pierwsze kroki w IT" to rozmowy o branży IT, których odbiorcą jest osoba rozpoczynająca przygodę z programowaniem lub pracę na stanowisku programisty. Każdy odcinek to osobny temat, w którym zaproszony gość odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania w wybranym zagadnieniu. Nowy odcinek pojawia się co parę tygodni.

Wartość junior developera w 2023 roku – część 1

Daniel Roziecki, programista, mentor i youtuber, mówi o wartości junior developera w 2023 roku. Jesteśmy po pandemii COVID-19, w Ukrainie trwa wojna, gospodarka się chwieje, a inflacja rośnie. Czy jest w tym miejsce dla juniora programowania? Mówimy m.in. o wyzwaniach czekających osoby startujące w branży IT, progu wejścia oraz najważniejszych dla pracodawców umiejętnościach. Jest to pierwsza z dwóch części rozmowy.

Wnioski po 6 latach pracy w zawodzie programisty

Marek Szkudelski, front-end developer w Allegro i trener programowania, opowiada o swoich doświadczeniach po 6 latach pracy w zawodzie programisty. Rozmawiamy nie tylko o rozwoju umiejętności miękkich i technicznych, lecz także o błędach popełnianych w nauce programowania oraz na różnych etapach kariery, o porażkach czy zdrowiu.

Uczenie głębokie: odkrycia naukowe, nowe algorytmy i komputery kwantowe

Doktor Marcin Płodzień opowiada o odkryciach z dziedziny uczenia maszynowego. Dowiadujemy się, jaki ma ono związek z uczeniem głębokim i na jakie kategorie się dzieli. Omawiamy również trenowanie modelu, np. do rozróżniania abstrakcyjnych pojęć, oraz to, czy ChatGPT jest już sztuczną inteligencją. Odcinek stanowi pierwszą część rozmowy z dr. Płodzieniem.

Co wybrać: low-code czy język programowania

Michał Guzowski – przedsiębiorca, strateg Sales & Marketing, architekt IT i ex-programista – opowiada o rozwiązaniach low-code oraz ich związku z programowaniem. Przybliżamy temat low-code’u i no-code'u. Mówimy o tym, w jaki sposób można znaleźć się w tym obszarze IT, jakie możliwości stwarzają takie narzędzia i czy do obsługi tych rozwiązań potrzebna jest znajomość języka programowania.

Jak neuronauka pomaga w uczeniu się programowania

Marcin Stopa, współtwórca i CEO SeeWidely oraz specjalista nauki i rozwoju osób dorosłych, opowiada o tym, czym jest neuronauka i jak może pomóc nam w uczeniu się programowania. Poruszamy tematy radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, efektywnego przyswajania wiedzy oraz koncepcji NanoLearningu.