Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

⛔ Potrzebujesz wsparcia? Oceny CV? A może Code Review? ✅ Dołącz do naszej społeczności na Discordzie!

Podcast o branży IT dla programistów

Podcast Pierwsze kroki w IT to rozmowy o branży IT, których odbiorcą jest osoba rozpoczynająca przygodę z programowaniem lub pracę na stanowisku programisty. Każdy odcinek to osobny temat, w którym zaproszony gość odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania w wybranym zagadnieniu. Nowy odcinek pojawia się co dwa tygodnie.

Jak AI wpłynie na zawód programisty?

Jakub Król, programista i autor kursu o AI, opowiada o tym jak sztuczna inteligencja zmienia pracę programisty. Rozmawiamy m.in. o tym czy AI to tylko narzędzie, a może jednak realna konkurencja.

Jak znaleźć swoje miejsce w IT?

Piotr Dul, doświadczony programista, właściciel kilku spółek opowie o swojej przygodzie z branżą IT. Rozmawiamy o tym jak wybrać miejsce dla siebie w IT i jak może wyglądać branża za parę lat.

Jak zawód programisty zmieniał się przez 15 lat?

Patryk Jar, Tech Lead, opowiada o zmianach jakie zaszły w ostatnich 15 latach w pracy programisty. Rozmawiamy m.in. o tym jak wyglądała praca i wymagania na stanowisko programisty, co się zmieniło na lepsze (i gorsze) i jakie przed nami perspektywy.

Jak korzystać z AI zgodnie z prawem?

Paula Skrzypecka, doktor nauk prawnych, opowiada o prawnych aspektach wykorzystywania sztucznej inteligencji w pracy, ale nie tylko. Rozmawiamy m.in. o tym jak wykorzystywać AI nie narażając się na odpowiedzialność prawną i na co zwracać szczególną uwagę przy doborze narzędzi, z których korzystamy.

Jak z ADHD skutecznie się przebranżowić i rozwijać w IT?

Justyna Kos, ADHD Coach, opowiada o sposobach na skutecznie przebranżowienie i karierę w IT, z taką dolegliwością jak ADHD. Rozmawiamy m.in. o tym, czym jest ADHD, jak je zdiagnozować oraz jak je leczyć, aby miało minimalny wpływ na nasze życie, nie tylko zawodowe.

Jak może wyglądać ścieżka kariery w IT?

Robert Tamioła, Deployment Architect / Engineer, opowie o swojej ścieżce kariery po kilkunastu latach w branży oraz niewiele mniejszej liczbie firm, z jakimi współpracował. Rozmawiamy m.in. o tym, jak podejmować najważniejsze decyzje związane ze ścieżką kariery, jak dbać o swój rozwój i jak unikać błędów.

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.