Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

⛔ Potrzebujesz wsparcia? Oceny CV? A może Code Review? ✅ Dołącz do naszej społeczności na Discordzie!

Mentoring JavaScript (front end)

Chcesz nauczyć się programowania w JavaScript (frontendu) w najefektywniejszy sposób? Masz dość marnowania czasu i pieniędzy? Współpraca z Mentorem będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Spis treści

 Nauka frontendu (JS, React) z Mentorem

Nauka programowania w JavaScript i technologii powiązanych z frontendem tj. HTML, CSS, React itp. może przysporzyć trudności nawet najbardziej zaangażowanej osobie.

W szczególności, gdy nie masz przy sobie osoby (Mentora), która wskaże Ci drogę, jaką należy podążać.

Czy poniższe sformułowania są Ci znane?

  • Nie wiesz, jakich zagadnień się uczyć i z jakich materiałów korzystać?
  • Przerobiłeś kilka kursów, ale żaden nie przyniósł Ci zadowalających efektów?
  • Nie wiesz, czy wykonane przez Ciebie zadanie jest zrobione poprawnie? (wiesz tylko, że działa)
  • Nie masz do kogo się zwrócić o pomoc i stoisz w miejscu przez godziny, a nawet dni?
  • Nie wiesz, jak zacząć swój własny projekt i jak wykorzystać zdobytą wiedzę?
  • Potrzebujesz kogoś, kto Cię zmotywuje do nauki i będzie Cię wspierał w trudnych momentach?
  • Chcesz przebrnąć przez proces rekrutacji na stanowisko web developera i cieszyć się pracą w branży IT?

 Zostań Mentee!

Chciałbym Ci w tym wszystkim pomóc! Oferuję profesjonalny mentoring JS, tj. naukę programowania w JavaScript pod moją opieką.

Podczas współpracy ze mną wykorzystujemy moje autorskie materiały, zadania (ponad 100), projekty (nawet 19) i sprawdzone rozwiązania.

Nie tracisz czasu na szukanie materiałów oraz zastanawianie się, czy podążasz w dobrą stronę. Od razu koryguję Twoje błędy i uczę Cię dobrych praktyk. W ten sposób na naukę programowania przeznaczasz mniej czasu i jest ona efektywniejsza.

 Ile kosztuje mentoring?

Mentoring to coś więcej niż usługa z konkretną ceną. To relacja między dwoma osobami, która ma pozwolić osobie doświadczonej (mentorowi) przekazać wiedzę swojemu uczniowi (mentee).

Aby cały proces był efektywny, mentor powinien poznać potencjalnego ucznia: jego obecne doświadczenia, problemy oraz plany na przyszłość. Dopiero po takim wywiadzie może określić, czy współpraca ma szansę zakończyć się sukcesem.

Dlatego początkowy wywiad (rozmowa lub formularz) jest tak istotny. To dzięki niemu będę wiedział, czy mogę Ci pomóc, i tylko po tym procesie będę w stanie przedstawić Ci ofertę.

 Czy powinieneś posiadać już jakąś programistyczną wiedzę?

Jeżeli nie pracujesz i cały swój czas chcesz poświęcić na naukę, nie musisz mieć dużego doświadczenia w programowaniu. Jednak dobrze, żebyś przerobił chociaż darmowy materiał o HTML i CSS, aby upewnić się, że programowanie Cię pociąga 😉

Jeśli jednak chcesz połączyć naukę z innymi obowiązkami, powinieneś znać przynajmniej podstawy HTML i CSS (podstawy JS mile widziane). To pozwoli Ci szybko przejść przez pierwsze moduły i utrzymać dobre tempo nauki przez następne 6 miesięcy.

 Co wchodzi w skład mentoringu?

 Materiały w formie PDF

Zobacz demo: devmentor.pl/js-demo.
W ten sposób zaczynamy każdy moduł. Nie tracisz więc dziesiątek czy setek godzin na samodzielne poszukiwanie sprawdzonych informacji. W PDF-ach linkuję też warte uwagi artykuły oraz nagrania na YouTubie. Łącznie to ponad 2500 stron autorskiego contentu przygotowanego w taki sposób, aby ułatwiać przyswajanie wiedzy.

 Dostęp do wideo uzupełniających wiedzę (łącznie 175 h nagrań)

To doskonały sposób na utrwalenie wiadomości i poznanie tematów z innej perspektywy, a także rozszerzenie niektórych zagadnień. Z pierwszymi materiałami wideo będziesz mógł się zapoznać od razu po podpisaniu umowy.

 Mnóstwo, mnóstwo praktyki!

Pisanie kodu przede wszystkim, więc zapewniam ponad 120 zadań (zobacz przykład: devmentor.pl/zadania-js-basics) i 19 projektów (przykłady projektów znajdziesz w ostatnim rozdziale linkowanego już wyżej demo: devmentor.pl/js-demo; poleceniu jednego z projektów możesz też przyjrzeć się tutaj: github.com/devmentor-pl/task-html-and-css-basics). Wszystko uporządkowane tak, by stale utrwalać zdobytą wiedzę.

Poziom zadań/projektów systematycznie wzrasta, aby odpowiednio przygotować Cię do realizowania bardziej rozbudowanych rozwiązań. Pamiętaj też, że każde zadanie można rozwiązać zarówno na poziomie juniorskim, jak i wyższym – wymagania dostosowuję do Twojego poziomu.

Projektami z powodzeniem uzupełnisz swoje portfolio.

 Regularny feedback i code review

Wszystko zawsze sprawdzam i daję Ci informację zwrotną, czyli robię przegląd kodu – tzw. code review (zobacz przykład: devmentor.pl/basics-code-review). W ten sposób nabierasz dobrych praktyk i uczysz się na błędach.

Feedback zazwyczaj przesyłam na drugi dzień z rana, co pozwala Ci do razu – gdy jesteś jeszcze w temacie – nanieść ewentualne poprawki i poszerzyć wiedzę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 Wykorzystanie AI w nauce i programowaniu

Uczysz się, w jaki sposób korzystać z dobrodziejstw sztucznej inteligencji, aby była ona dla Ciebie sprzymierzeńcem zarówno podczas nauki, jak i samego programowania.

 Tempo dostosowane do Twoich umiejętności

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauką programowania, to będziemy dokładnie przerabiać każdy moduł, przeznaczając na niego tydzień czy dwa. Jeżeli jednak masz już pewne doświadczenia z programowaniem, to wystarczy, że wykonasz zadania i projekty, abym był pewny, że Twoje umiejętności są na odpowiednio wysokim poziomie. Wtedy na każdy początkowy moduł poświęcimy dzień lub dwa.

Pamiętaj, że w przypadku mentoringu najważniejsze jest zdobycie wiedzy i jej przepraktykownie, a nie „zaliczenie” danego tematu.

 Nieograniczone konsultacje 1:1

Codziennie widzimy się na czacie, gdzie służę wskazówkami, gdy utkniesz z kodem. Partie materiału i bieżące problemy omawiamy sobie średnio dwa razy w tygodniu na spotkaniach 1:1 – online na żywo. Takie spotkania możesz nagrywać i wracać do nich w dowolnym momencie. Dodatkowo podczas spotkania łączymy swoje IDE, dzięki czemu w czasie rzeczywistym widzimy wzajemnie swój kod – tak jakbyśmy siedzieli obok siebie 🙂

 Wsparcie w procesie rekrutacyjnym

Mam dla Ciebie nie tylko materiały do nauki programowania, ale także poradniki na temat przygotowania do poszukiwania pracy oraz próbną rekrutację! Dzięki nim zorganizujesz sobie wszystko: od CV po profil na GitHubie. Potem wspólnie je przeanalizujemy.

Zawsze możesz też liczyć na wsparcie moje i naszej społeczności mentees. Często otrzymuję również zapytania od swoich absolwentów lub firm, które ich zatrudniły, czy nie mam jeszcze kogoś do polecenia. W ten sposób możesz trafić do firmy IT z pominięciem pierwszego etapu rekrutacji.

  Certyfikat ukończenia mentoringu

DevMentor znajduje się w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, więc otrzymujesz zaświadczenie, które jest zgodne z wytycznymi MEN. Certyfikat jest również w wersji angielskiej, co pozwala Ci udokumentować swoje umiejętności w państwach, gdzie może to być istotne (np. w Szwecji).

 Przerwy podczas nauki

Zdobywanie wiedzy to proces, w którym nie tylko liczy się czas przeznaczony na naukę, ale również czas na odpoczynek. W okresie mentoringu możesz wykorzystać łącznie 20 dni wolnego. Dzięki temu nie odnosisz wrażenia, że tracisz pieniądze. Po prostu o ten czas wydłuża się mentoring.

 Opinie o mnie i mentoringu

Jeśli zastanawiasz się czy jestem właściwą osobą do nauczenia Cię programowania w JavaScript czy React, to zapraszam Cię na mój profil FB, LinkedIn lub Google. Możesz tam przeczytać opinie osób, z którymi do tej pory współpracowałem.

🗨 Zainteresowany?

Oferuję bezpłatną i nie zobowiązującą rozmowę, na której przedstawię Ci szczegóły. Nie chcesz czekać na wolny termin? Wypełnij formularz dotyczący Twoich doświadczeń i planów w nauce programowania, a ja wkrótce się odezwę!

Chcesz ze mną porozmawiać?

Oferuję bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę, podczas której:

  • analizujemy Twoje cele i potrzeby
  • omawiamy przeszkody w nauce
  • namierzamy najskuteczniejszą dla Ciebie drogę do IT

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.