Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

⛔ Potrzebujesz wsparcia? Oceny CV? A może Code Review? ✅ Dołącz do naszej społeczności na Discordzie!

Jak zostać programistą w 2021 roku?

Najlepsze odpowiedzi i najskuteczniejsze rozwiązania!

Zastanawiasz się jak skutecznie zostać programistą w 2021 roku? Mój poradnik odpowie na wszystkie Twoje pytania i podrzuci rozwiązania!

Chcesz poznać skuteczną metodę na zostanie programistą?

Czy wiesz, że 90% osób, które nie zostały programistami uznało, że nie było to spowodowane brakiem umiejętności?

Ich problem głównie polegał na popełnianiu licznych błędów podczas całego procesu stawania się web deweloperem – w tym również podczas samej nauki programowania. Nie jest istotne czy była to osoba, która uczyła się technologii frontend (JavaScript, React) czy backend (Java, Python, Node.js).

Były to drobne błędy, które się nawarstwiały. Po pewnym czasie urosły do tak ogromnych problemów, że dana osoba nie była w stanie sobie z nimi poradzić i skutecznie wejść do branży IT (znaleźć pracy). Nie jest prawdą, że trzeba iść na studia informatyczne lub do szkoły programowania, aby zdobyć odpowiednie umiejętności. Kursy programowania również nie są potrzebne, ale na pewno sporo czasu oszczędzają.

Postanowiłem przygotować poradnik, który zawiera najczęściej zadawane pytania oraz najlepsze odpowiedzi i rozwiązania.

Efektywna nauka programowania

Chciałbym Ci pomóc w skutecznym stawaniu się programistą i znalezieniu pracy, dlatego stworzyłem e-book w formie poradnika. Znajdziesz w nim nie tylko odpowiedzi, ale również praktyczne rozwiązania większości problemów. Jeden z najważniejszych rozdziałów to ten poruszający temat efektywnej nauki. Przedstawiam tam 6 kroków, które pozwolą Ci zostać programistą nawet 4 razy szybciej!

Od czego zacząć naukę programowania?

Wiem, że droga do bycia programistą jest wyboista. Znam ją osobiście. Dlatego nie popełniaj tych samych błędów co innych, tylko ucz się na ich podstawie! Moja książka Ci to umożliwi, a co ważniejsze pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. W poradniku znajdziesz wyzwanie, które pozwoli Ci sprawdzić czy nadajesz się na programistę.

Mimo, że skończyłem studia informatyczne na dwóch uczelniach wyższych to moje umiejętności programistyczne pochodzą w dużej części z samodzielnej nauki.

Codziennie współpracuje z osobami, które zostają programistami dlatego wielokrotnie przerabiałem pytania i problemy, z którymi się borykasz. Dziś pracują oni w branży IT na stanowisku web developera i chciałbym, abyś Ty również pracował w zawodzie programisty.

Wiem, że każdego dnia poświęcasz na naukę nowych rzeczy, czytasz poradniki oraz oglądać kursy online, co niestety nie przynosi zamierzonych efektów. Po przeczytaniu mojego poradnika będziesz wiedział co należy poprawić, aby Twój wybrany pracodawca przyjął Cię do swojego zespołu programistów.

Chcesz wiedzieć, co pozwoli Ci ruszyć z miejsca? Odpowiedzi na poniższe pytania!

 • Czy na pewno nadaję się na programistę?
 • Czy muszę posiadać wykształcenie kierunkowe (informatyczne)?
 • Czy brak dobrych ocen z matematyki i/lub fizyki mnie dyskwalifikują?
 • Czy mając 30/40/50 lat mogę jeszcze zostać programistą?
 • Jaki język programowania będzie najlepszym wyborem?
 • Od czego powinienem zacząć przygodę z programowaniem?
 • Czy samodzielna nauka programowania doprowadzi mnie do celu?
 • Jak efektywnie uczyć się programowania?
 • Ile muszę poświęcić czasu na naukę programowania?
 • Jak sobie radzić z porażkami/problemami?
 • Co powinienem umieć, aby dostać pracą jako programista?

Jesteś ciekawy moich odpowiedzi i rozwiązań? Zostaw mi swój adres e-mail, a ja dostarczę Ci niezbędnych informacji – już po chwili na skrzynce będzie czekać na Ciebie próbka mojego e-booka „Jak zostać programistą? Skuteczny przewodnik”. Powodzenia na drodze do IT!

Udostępnij ten artykuł:

Mentoring to efektywna nauka pod okiem doświadczonej osoby, która:

 • przekazuje Ci swoją wiedzę i nadzoruje Twoje postępy w zdobywaniu umiejętności,
 • uczy Cię dobrych praktyk i wyłapuje złe nawyki,
 • wspiera Twój rozwój i zwiększa zaangażowanie w naukę.

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.