Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

🔥 Zgarnij PŁATNY STAŻ w 3 edycji kursu programowania front end (zapisy do 22.01) 🔥

Programistą być

Przewodnik po branży IT z perspektywy programisty pasjonata
Jeśli zastanawiasz się nad branżą IT jako miejscem dla siebie, to zdecydowanie polecam Ci zapoznać się z książką „Programistą być”. Dzięki niej poznasz podstawowe branżowe pojęcia, odpowiedzi na najczęstsze pytania i co najważniejsze – przeczytasz o doświadczeniach zdobytych przez wieloletniego praktyka.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o kodach zniżkowych na zakup książek?

Dlaczego warto przeczytać

Podróż przez książkę zaczynamy rysem historycznym pokazującym, jak branża IT szybko się zmienia. Dla mnie – jako osoby, która doświadczyła tych zmian – podróż ta okazała się bardzo miłym przeżyciem. Myślę, że dla Ciebie będzie to dobry moment na refleksję.

Następne rozdziały to już same praktyczne informacje dla osób chcących rozpocząć przygodę z programowaniem oraz tych, które już są na początku swojej drogi. Muszę przyznać, że wiele z przedstawionych rozwiązań sam stosuję i przekazuję moim podopiecznym – mogę zagwarantować, że się sprawdzają!

Jedyny element, który mnie niepokoi, to dość mocne studzenie zachwytów nad branżą IT, która niewątpliwie ma się dużo lepiej niż pozostałe. To jedyny zarzut dla tej pozycji. Oczywiście należy pamiętać, że ta branża ma swoje wady, o czym autor jasno informuje!

Jeśli chcesz poznać lepiej branżę IT od wewnątrz, to jestem pewny, że „Programistą być” zaspokoi Twoją ciekawość i pozwoli Ci lepiej zrozumieć rządzące tą branżą mechanizmy.

W książce znajdziesz również konkretne rady na temat CV, rekrutacji, rozliczeń B2B czy listę książek i narzędzi, z którymi warto się zapoznać. Myślę, że warto też zwrócić uwagę na inne poruszane przez autora tematy, takie jak zarządzanie finansami czy wypalenie zawodowe – a to tylko wierzchołek góry lodowej!

Dla kogo jest ta książka

„Programistą być” zdecydowanie polecam osobom, które myślą o branży IT lub są w trakcie przebranżowienia się. Informacje zawarte w tej książce na pewno pozwolą efektywniej przejść przez cały proces zmiany pracy i lepiej zaplanować swoją karierę programisty.

Poziom

-2
-1
0
1
2
  • -2 – zamierzasz uczyć się programowania
  • -1 – jesteś po pierwszym kursie danego języka programowania
  • 0 – zaczynasz szukać pracy w IT lub właśnie ją dostałeś
  • 1 – za Tobą parę lat doświadczenia komercyjnego
  • 2 – zjadłeś zęby na swojej specjalizacji i szukasz dodatkowych wyzwań

Recenzowana książka

Programistą być
Mateusz Rus

Udostępnij ten artykuł:

Recenzowana książka

Programistą być
Mateusz Rus

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.