Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

⛔ Potrzebujesz wsparcia? Oceny CV? A może Code Review? ✅ Dołącz do naszej społeczności na Discordzie!

Algorytmy sztucznej inteligencji

Ilustrowany przewodnik
Jeśli zastanawiasz się, jak działają algorytmy sztucznej inteligencji, to ta pozycja wprowadzi Cię w ich tematykę bez zbędnych matematycznych wzorów czy trudnego technicznego języka.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o kodach zniżkowych na zakup książek?

Dlaczego warto przeczytać

W środku znajdziesz liczne ilustracje (podtytuł nie kłamie), które w prosty sposób prezentują złożone zagadnienia algorytmów AI.

Ilustracje te są przejrzyste (zaopatrzone w strzałki, etykiety itp.). Każda z nich omówiona jest w opisie, który zawiera również przykłady wykorzystania danego algorytmu.

W książce znajdziesz implementacje algorytmów w formie pseudokodu, który sam napisałbym trochę inaczej. Całość kodu, łącznie z nazwami zmiennych, funkcji itp., jest w j. polskim, co przy obecnych standardach stosowania nazewnictwa w j. angielskim wygląda trochę dziwnie.

Rozumiem jednak, że taka konwencja została przyjęta w wydawnictwie i tak jest w wielu polskich wydaniach. W każdym razie wartość merytoryczna pseudokodu jest nieoceniona.

Podoba mi się to, że w książce znajdziemy przykłady wykorzystania danych algorytmów, ich ograniczania i trudności, jakie sprawiają podczas implementacji. Dowiemy się również, gdzie szukać rozwiązań tych problemów (np. problemu najlepszego rozwiązania lokalnego).

Jestem pewny, że po przeczytaniu tej książki będziesz chciał wdrożyć sztuczną inteligencję do własnych przedsięwzięć.

Może to być np. próba przewidywania cen na polskiej giełdzie czy na rynku kryptowalut. Może będziesz chciał wybadać, z jakimi produktami warto oferować konkretny artykuł w Twoim sklepie internetowym, aby artykuł ten lepiej się sprzedawał. Być może postanowisz zrozumieć zasadę działania reklam na Facebooku i funkcji „uczenie” w panelu administracyjnym.

W te tematy (i nie tylko!) wprowadzą Cię „Algorytmy sztucznej inteligencji”.

Dla kogo jest ta książka

Uważam, że najwięcej z tej książki wyciągną zawodowi programiści, którzy mają już za sobą kilka lat doświadczenia komercyjnego i chcą poszerzyć swoje kompetencje o wiedzę z dziedziny AI.

Poziom

-2
-1
0
1
2
  • -2 – zamierzasz uczyć się programowania
  • -1 – jesteś po pierwszym kursie danego języka programowania
  • 0 – zaczynasz szukać pracy w IT lub właśnie ją dostałeś
  • 1 – za Tobą parę lat doświadczenia komercyjnego
  • 2 – zjadłeś zęby na swojej specjalizacji i szukasz dodatkowych wyzwań

Recenzowana książka

Algorytmy sztucznej inteligencji
Rishal Hurbans

Udostępnij ten artykuł:

Recenzowana książka

Algorytmy sztucznej inteligencji
Rishal Hurbans

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.