Uwaga! Trwają prace nad nową wersją serwisu. Mogą występować przejściowe problemy z jego funkcjonowaniem. Przepraszam za niedogodności!

⛔ Potrzebujesz wsparcia? Oceny CV? A może Code Review? ✅ Dołącz do naszej społeczności na Discordzie!

Czy programowanie jest dla mnie?

W ciągu 7 dni poznasz odpowiedź!

Masz wątpliwości czy kariera w IT jako programista jest dla Ciebie? Mam dla Ciebie rozwiązanie! W ciągu tygodnia będziesz w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie bez cienia wątpliwości!

Programowanie jest dla każdego, ale nie dla wszystkich!

Taka odpowiedź pada z moich ust w momencie, kiedy ktoś zadaje mi pytanie w stylu: Czy programowanie jest dla mnie? Co oznacza moja odpowiedź? Chodzi o to, że każdy może zostać programistą, jednak nie wszyscy powinni się tym zajmować.

Branża IT, a dokładniej pisząc praca programisty wcale nie jest tak łatwa jak można usłyszeć z wielu reklam w sieci. Sprawa dotyczy również front-endu, który przez wielu jest nie doceniany. Nie chodzi również tylko o umiejętność logicznego myślenia, której można się nauczyć, a o samą formę pracy.

Od czasu kiedy prowadzę szkolenia i konsultację z programowania wątpliwość ta często się przewija. Dlatego też postanowiłem przygotować materiał, który pomoże Ci odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Sprawdź, czy programowanie Ci się podoba

Nie namawiam każdego na obranie tej ścieżki kariery, bo wiem, że nie każdemu będzie pasować branża IT. Nie każdy musi lubić codzienną pracę przy kodzie źródłowym. Nie każdego interesuje ciągły rozwój nowych umiejętności i poszukiwania rozwiązań problemów. Mój poradnik opiera się o informacje w formie wiadomości mailowej wysyłanej każdego dnia przez 7 dni. To będzie Twój pierwszy poważny projekt programistyczny!

Taka forma poradnika została wybrana przeze mnie ponieważ tylko w ten sposób nie przeciążę Cię ilością informacji oraz będziesz miał chwilę na przemyślenia, co jest w tym przypadku bardzo istotne. Nie zamierzam Ci wysyłać żadnego spamu!

Każda z wiadomości podpowiada co należy zrobić, aby móc określić czy programowanie jest odpowiednią drogą dla Ciebie i czy praca programisty będzie Ci odpowiadać. W wiadomościach wysyłam Ci moje przemyślenia, rozwiązania oraz działania, które należy wykonać. Pamiętaj, że zawód programisty to również ciężka praca i często duża odpowiedzialność. Dobre zarobki nie biorą się z niczego.

Znajdziesz tam również informacje o darmowych materiałach, o które możesz oprzeć swoje działania. Specjalnie nie poruszam tu tematu wykorzystywanych technologii typu JavaScript, Java czy Python ponieważ nie będzie to teraz istotne. Na początku musisz zdać sobie sprawę czy chcesz zostać deweloperem, a dopiero potem wybierzesz konkretny język programowania dla siebie.

Darmowy kurs / test

Po zapoznaniu się z wiadomościami ode mnie będziesz wiedzieć czy programowanie to dobry kierunek kariery Ciebie! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na mój darmowy kurs / test.

Udostępnij ten artykuł:

Mentoring to efektywna nauka pod okiem doświadczonej osoby, która:

  • przekazuje Ci swoją wiedzę i nadzoruje Twoje postępy w zdobywaniu umiejętności,
  • uczy Cię dobrych praktyk i wyłapuje złe nawyki,
  • wspiera Twój rozwój i zwiększa zaangażowanie w naukę.

Mam coś dla Ciebie!

W każdy piątek rozsyłam motywujący do nauki programowania newsletter!

Dodatkowo od razu otrzymasz ode mnie e-book o wartości 39 zł. To ponad 40 stron konkretów o nauce programowania i pracy w IT.

PS Zazwyczaj wysyłam 1-2 wiadomości na tydzień. Nikomu nie będę udostępniał Twojego adresu e-mail.